Sports

19 Nejlepší tajemství o Chris Evert

1. Christine Marie “Chris” Evert , známý jako Chris Evert-Lloyd z 1979 to 1987, je bývalý Světová jednička. 1 profesionální tenisový hráč ze Spojených států.

2. Evert dosáhl 34 Grandslamových finále, více než kterýkoliv hráč, muž nebo žena, v historii profesionálního tenisu. Evert nikdy neztratil v prvním nebo druhém kole dvouhry turnaje grandslamového.

3. V grandslamových hře, Evert vyhrál rekordních sedm mistrovství na French Open a záznam šest na US Open .

4. Na antuce, její kariéra vítězné procento ve dvouhře utkání z 94.55% zůstává záznam WTA.

5. Získala ocenění Philippe Chatrier a uveden do síně slávy.

6. V pozdějším životě Evert byl trenér a nyní analytik pro ESPN.

7. Evert začala brát lekce tenisu, když jí bylo pět let od jejího otce Jimmy Evert .

8. By 1969 ona se stala Žádné. 1 zařazený pod 14 dívky ve Spojených státech.

9. Evert hrál svůj první seniorský turnaj v tomto roce také, dosáhl semifinále v jejím rodném městě Fort Lauderdale, Florida, prohře s Mary-Ann Eisel 7-5, 3–6, 6-1.

10. In 1970, Evert vyhrál národní šestnáct-and-under šampionátu a byl pozván hrát v osmi hráčích antukový tenisový kurt turnaji v Charlotte, North Carolina.

11. 15-letý Evert poražen Françoise Dürr 6-1, 6-0 V prvním kole porazil před Margaret Court 7-6, 7-6 Do semifinále.

12. Soud byl Světová jednička. 1 přehrávač a právě vyhrál Grand Slam ve dvouhře.

13. Evert dělala její grandslamový turnaj debut at the 1971 US Open, aged 16, obdrží pozvání poté, co vyhrál národní šestnáct-i-pod šampionát.

14. Po jednoduché přímé sady vítězství nad Edda Buding v prvním kole, ona stála americkou č. 4 Mary-Ann Eisel ve druhém kole.

15. Evert uloženo šest mečboly – s Eisel v jedné fázi sloužící na 6-4, 6-5 v druhé sadě – Před pokračovat vyhrát 4-6, 7–6, 6-1.

16. Udělala další dva návraty ze sady dolů, proti Dürr a Lesley Hunt, Oba ostřílení profesionálové, předtím, než ztratí na Billie Jean Kingová v semifinále ve dvou setech.

17. Tato vítězná série součástí její první zápasy se a vítězství nad králi, Virginia Wade a Betty Stöve.

18. O rok později vyhrála obě tyto události během její tehdejší rekord 55 po sobě jdoucích-odpovídat vítězné sérii, který zahrnoval osm dalších turnajových vítězství.

19. Skončila rok s zaznamenat 100-7 utkání, winning 16 turnajů včetně dvou Velkých Slamy, co byl finalistou v jejím prvním Australian Open, a mající za čtvrtým rokem dosáhl semifinále na US Open.